!איזה כיף שאתם חלק

מיזם ׳מסביב למדורה׳ פועל זו השנה הרביעית במטרה לחבר בין דור המייסדים של המדינה לבין עשרות אלפי צעירים ברחבי הארץ מתוך מחויבות היסטורית משותפת. החיבור הבין דורי הנוצר מעצים את דור המייסדים ואת סיפור הקמת המדינה - הסטארט אפ הישראלי הראשון. בנוסף, מאפשר לישראלים רבים לפגוש את האנשים מאחורי המדינה, להקשיב לסיפורי גבורה, לשאול על החיים דאז, ולהתחבר להיסטוריה בדרך אחרת - בלתי אמצעית, מאפשרת והכי אמיתית שיש. 

מייסד המדינה - כוכב הערב

רגע לפני שמתחילה המדורה, יש כמה דברים שכדאי להכיר לפני השיחה עם מייסד המדינה:

שיחה עם החבר׳ה

5.JPG
המדורה

במידה ואתם בוחרים לארח בסלון הבית, במרכז השכונתי או בכל חלל אחר - ודאו כי המקום מסודר בצורה נעימה ונינוחה לשיחה פתוחה וחברתית. במידה ואתם בוחרים לקיים מדורה אמיתית, שימו לב להוראות הבטיחות באיזור וודאו כי למייסד יש כיסא נוח. 

IMG_4353 (1).JPG
זמנים

חשוב לקבוע מראש את מסגרת הזמן שאתם רוצים להקדיש לסיפור המייסד, על מנת שידע להיערך בהתאם. אנחנו ממליצים על מסגרת זמן של עד שעה.

דורית קראדי וחיים אבני- ראשון לציון.jpg
הסיפור

דור המייסדים צברו לא מעט חוויות במשך השנים. הם בטח יכולים לשבת ולספר לכם רק על התקופה ההיא כמה ימים ברצף! אבל על מנת לקיים מדורה משמעותית, יש חשיבות על מיקוד השיחה והתוכן שתרצו לשמוע. לכן, מומלץ מאוד להיפגש עם המייסד שציוותנו לכם מראש ולספר לו עליכם, על התוכן שתרצו לשמוע, לשמוע את הסיפור שלו ולהכווין אותו לתחומים שתרצו לגעת בהם יותר. במידה ולא תוכלו להיפגש, יש לעשות את שיחת ההכוונה הזו בטלפון.

במסמך הזה אפשר לקבל רעיונות לשאלות למייסדים

שלב 4: איך היה?

איך היה לך? - ביום שאחרי ההתרגשות של המייסד ודאי גדולה. כדאי להתקשר, לחלוק חוויות ולשאול לשלומו. וכמובן, לספר גם לנו איך היה!

שלב 3: אומרים תודה

תעודת הוקרה - חשוב לדאוג להדפיס ולמסגר את תעודת ההוקרה למייסד. זה יעשה לו את החודש, אנחנו מבטיחים.

לחצו כאן להורדת תעודת ההוקרה

שלב 2: מכינים את המדורה

כדאי להכין מערכת הגברה ניידת פשוטה אם המדורה במרחב רועש, כיסא נוח למייסד, בקבוק מים וחטיף קל. בין אם מדורה במדורה או במרחב פיזי אחר, ודאו שהמקום מסודר בצורה נעימה ונינוחה. 

אנחנו מציעים שהמדורה תהיה עם בין 20-40 חברים. חשוב לספר להם לפני על המייסד/ת, ולבקש מהם לכבד את הנוכחות שלו. כמובן, אל תשכחו לבקש מהם להביא מחצלות, בירות ותפוחי אדמה :)

שלב 1: שיחה עם המייסד

שיחת טלפון למייסד, תיאום ציפיות, תאריך ושעה - בשיחה הראשונה יש להציג את עצמכם ולהזמין את המייסד אליכם למדורה - הוא חיכה לשיחה שלכם, אבל ודאו שהוא אכן זוכר בדיוק את מטרות המפגש והסיבה שלשמה אתם מתכנסים, וודאו שהתאריך והשעה מתאימה לו. אל תשכחו שהאחריות לקחת ולהחזיר את המייסד היא עליכם. חשוב מאוד לזכור להשאיר למייסד את מספר הטלפון שלכם כדי שיוכל ליצור איתכם קשר במידה ויש צורך.

שרים מסביב למדורה

שרים מסביב למדורה

מדברים מסביב למדורה על...

מדברים מסביב למדורה על...

מדברים מסביב למדורה על...

מדברים מסביב למדורה על...

מדברים מסביב למדורה על...

מנשנשים במדורה